Composite Calendar

March 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
at Barry
Final
L, 9-0

vs #4 North Georgia
@ ESPN Wide World of Sports Complex
Final
L, 3-1
27
at #7 Queens (N.C.)
Final
L, 14-8
28
1
at Rollins
Final
L, 5-4

Wilmington (Del.)
Final
W, 20-7

vs Fla. Southern
@ SSC Tournament // First Round
Final
L, 91-55
2
3
vs Univ. of Tampa Track Invitational
3:00 pm

vs Univ. of Tampa Track Invitational
3:00 pm

Gannon
Final
L, 15-14

at Nova Southeastern
Final
W, 6-0
4
at #2 Limestone
Final
L, 17-10

Cedarville
Final
W, 13-3

at Nova Southeastern
Final
L, 7-4

at Nova Southeastern
Final
L, 3-2
5
Fort Lewis
Final
W, 12-7
6
vs Panther Invitational
Rounds 1 & 2
8th of 15 Teams

vs Pirate Women's Invitational
Rds. 1 & 2
5th of 12 teams

at Emmanuel (GA)
Final
W, 26-3

Northwood
Final
W, 8-6
7
vs Panther Invitational
Final
9th of 15 Teams

vs Pirate Women's Invitational
Final
2nd of 12 teams

vs Ashland
@ Clermont, Fla.
Final - 5 innings
W, 11-0

vs Findlay
@ Clermont, Fla.
Final
W, 7-0

vs #12 Minnesota State
@ Chain of Lakes Complex (Winter Haven, Fla.)
Final
W, 5-2
8
vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

Valparaiso
Final
L, 5-2

#24 Catawba
Final
W, 11-0
9
vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA
10
vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

Grand Valley St.
Final
W, 6-3

Grand Valley St.
Final
W, 6-3

at #3 Tampa
Final
L, 6-5

Eckerd
Final
W, 3-0
11
vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

vs NCAA Division II Swimming Championships
TBA

Eckerd
Final - 9 innings
W, 4-3

Westminster (Utah)
Final
W, 16-9

Eckerd
Final - 8 innings
W, 5-4

at #3 Tampa
Final
L, 12-1

at #3 Tampa
Final
L, 12-6

Seton Hill
Final
L, 15-9
12
vs Southeastern Intercollegiate
Round 1
T8 of 18 Teams
13
vs Southeastern Intercollegiate
Round 2
12th of 18 teams

Bridgeport
Final - 10 innings
W, 18-17

Dallas Baptist
Cancelled
14
vs Southeastern Intercollegiate
Final
13th of 18 Teams

#18 Caldwell
Final
W, 5-0

#18 Caldwell
Final - 5 innings
W, 12-3

Ala.-Huntsville
Final
W, 21-3
15
Rollins
Final
L, 10-4

Belmont Abbey
Final
W, 9-7
16
St. Mary's (Tex)
Final
W, 8-1

St. Mary's (Tex)
Final
L, 7-2

Rollins
Final
W, 12-3

North Greenville
Final
W, 9-7
17
vs Univ. of South Florida Bulls Invitational
4:00 pm

vs Univ. of South Florida Bulls Invitational
4:00 pm

at Rollins
Final
W, 4-3

at Lynn
Final - 9 innings
L, 1-0
18
vs Univ. of South Florida Bulls Invitational
11:00 am

vs Univ. of South Florida Bulls Invitational
11:00 am

at Rollins
Final
W, 4-2

at Lynn
Final
W, 4-1

Ala.-Huntsville
Final
W, 18-15

at Lynn
Final
W, 7-4

at Rollins
Final
L, 6-1
19
20
vs Bobcat Invitational
Rounds 1 & 2
11th of 17 Teams

West Virginia St.
Final
W, 9-0
21
vs Bobcat Invitational
Final
13th of 18 Teams
22
Colorado Mesa
Final
L, 10-8
23
24
vs N.C. State Univ. Raleigh Relays
3:00 pm

vs N.C. State Univ. Raleigh Relays
3:00 pm

Nova Southeastern
6:00 PM

Fla. Southern
7:00 PM

at Fla. Southern
7:00 PM
25
vs N.C. State Univ. Raleigh Relays
3:00 pm

vs N.C. State Univ. Raleigh Relays
3:00 pm

vs Babs Steffens Invitational

Embry-Riddle
12:00 PM

Embry-Riddle
12:00 PM

Nova Southeastern
1:00 PM

at Fla. Southern
1:00 PM

Fla. Southern
1:00 PM

at Fla. Southern
3:00 PM

Nova Southeastern
5:00 PM
26
vs Babs Steffens Invitational

at Barry
11:00 AM

Young Harris
12:00 PM
27
vs Babs Steffens Invitational
28
at Tampa
3:00 PM
29
at Rollins
3:00 PM
30
vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

at Limestone
4:00 PM
31
vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

at Embry-Riddle (FL)
6:00 PM

Barry
7:00 PM
1
vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

vs Pepsi Florida Relays
5:00 pm

at Palm Beach Atlantic
1:00 PM

at Palm Beach Atlantic
1:00 PM

at Embry-Riddle (FL)
1:00 PM

Barry
1:00 PM

at Young Harris
1:00 PM

Barry
3:00 PM

at Rollins
4:00 PM

at Embry-Riddle (FL)
5:00 PM