Composite Calendar

February 2016
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
31
Montevallo
Final - 11 innings
W, 6-5
1
2
3
at Barry
Final
L, 79-69

at Barry
Final
L, 102-75
4
5
vs Chadron St.
@ Eckerd Tournament
Final - 8 innings
W, 4-2

vs Shorter
@ Eckerd Tournament
Final
W, 6-2
6
vs Georgia College
@ Valdosta, Ga.
Final
W, 5-4

vs Georgia College
@ Valdosta, Ga.
Final
W, 7-2

vs Palm Beach Atl.
@ Eckerd Tournament
Cancelled

Lynn
Final
L, 67-58

Lynn
Final - OT
W, 93-90
7
vs Flagler World Golf Invitational
Round 1
10th of 18 teams

vs Ursuline
@ Eckerd Tournament
Final
W, 4-0

vs Florida Tech
@ Eckerd Tournament
Final
W, 15-0

at Valdosta St.
Final
W, 6-3

at Valdosta St.
Final
W, 8-1
8
vs Matlock Collegiate Classic
Rounds 1 & 2
1st of 15 Teams

vs Flagler World Golf Invitational
Round 2
8th of 18 teams
9
vs Matlock Collegiate Classic
Final
1st of 15 Teams
10
at Hawai'i Pacific
11:00 PM
11
12
at Hawai'i Pacific
11:00 PM
13
Colorado Christian
12:00 PM

Emmanuel (GA)
1:00 PM

Colorado Christian
2:00 PM

at Embry-Riddle
5:00 PM

at Embry-Riddle
7:00 PM

at Hawai'i Pacific
7:00 PM

at Hawai'i Pacific
10:00 PM
14
Abraham Baldwin Agricultural College
9:00 AM

Abraham Baldwin Agricultural College
9:00 AM

ASA College
12:00 PM

ASA College
12:00 PM

at Hawai'i Pacific
5:00 PM
15
16
17
at Palm Beach Atl.
5:30 PM

at Palm Beach Atl.
7:30 PM
18
vs SSC Championship

vs SSC Championship
19
vs SSC Championship

vs SSC Championship

at Embry-Riddle (Fla.)
6:00 PM
20
vs SSC Championship

vs SSC Championship

Limestone
12:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
1:00 PM

Florida Tech
2:00 PM

at Embry-Riddle (Fla.)
3:00 PM

Florida Tech
4:00 PM

Albany St. (Ga.)
4:00 PM

Albany St. (Ga.)
7:00 PM
21
vs SSC Championship

vs SSC Championship

Albany St. (Ga.)
1:00 PM
22
vs Florida Southern Invitational
Rounds 1 & 2
23
vs Florida Southern Invitational
Round 3
24
at Rollins
5:30 PM

at Rollins
7:30 PM
25
26
at Palm Beach Atl.
6:00 PM

Nova Southeastern
7:00 PM
27
at Flagler
10:00 AM

Nova Southeastern
12:00 PM

at Palm Beach Atl.
1:00 PM

at Flagler
1:00 PM

at Shorter
1:00 PM

Tampa
2:00 PM

Nova Southeastern
2:00 PM

Tampa
4:00 PM

at Palm Beach Atl.
4:00 PM

at Lenoir-Rhyne
4:00 PM
28
29
vs South/Southeastern Regional Preview

Saint Anselm
6:00 PM
1
vs South/Southeastern Regional Preview

at Belmont Abbey
2:00 PM
2
3
Seton Hall
2:00 PM

West Va. Wesleyan
4:00 PM

West Va. Wesleyan
6:00 PM
4
at Tampa Invitational
5:00 pm

at Tampa Invitational
5:00 pm

vs Northwestern
@ Port Charlotte, Fla.
6:00 PM

Gannon
7:00 PM
5
Armstrong State
1:00 PM

Pfeiffer
1:00 PM

Armstrong State
1:00 PM

at Eckerd
5:00 PM